Rok szkolny rozpoczęliśmy już miesiąc temu, ale nadal wspominamy udział w wystawie
„O Biblii i nie tylko w autobusie”. Wejście w świat historii druku i papieru umożliwił nam Bibliobus, który na początku września zawitał w Katowicach. Ciekawostką była ręczna prasa drukarska. Przez chwilę mogliśmy przenieś się w czasie i wydrukować swoje imiona oraz fragment z Pisma Świętego.

5 października 2021 wybraliśmy się na kolejną wycieczkę w ramach realizacji Innowacji „Parki i ogrody przez 4 pory roku”

Tym razem uczniowie klasy 7B aut. i 8 aut. poznawali park im. Gen. J. Hallera w Dąbrowie Górniczej. Park znajduje się w centrum miasta. Pamiątkowe zdjęcia wykonaliśmy także przez Pałacem Kultury i Zagłębia oraz na ławeczce Jimiego Hendrixa. Spacerując parkiem doszliśmy do Hali widowiskowo sportowej i kompleksu basenowego „Nemo”, przed którym zwiedziliśmy wesołe miasteczko z karuzelami.

Sam park okazał się interesującym miejscem wycieczki. Spacerując odkrywaliśmy nie tylko piękno przyrody. Obiekt może się poszczycić wspaniałymi placami zabaw. Uczniowie chętnie korzystali z atrakcji parku- trampolin, ścieżek sensorycznych i huśtawek. Bardzo podobał im się Ogród sensoryczny i mini arboretum „Ziemia i my”. W ogrodzie mogli min. skorzystać ze ścieżki dotykowej z pni i kamieni, sprawdzić jak pachnie mięta, zobaczyć drewniany hotel dla owadów, sprawdzić jak działa koło optyczne.

wycieczkadg001
wycieczkadg002
wycieczkadg003
wycieczkadg004
wycieczkadg005
wycieczkadg006
wycieczkadg007
wycieczkadg008
wycieczkadg009
wycieczkadg010
wycieczkadg011
wycieczkadg012
wycieczkadg013
wycieczkadg014
wycieczkadg015
wycieczkadg016
wycieczkadg017
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

1 października 2021r. obchodziliśmy w naszej szkole XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób.

Już od poniedziałku uczniowie utrwalali tabliczkę mnożenia losując codziennie karteczki z przykładami o różnym stopniu trudności. Przygotowywali plakaty i układali rymowanki,
a także wykonali dekorację z elementami tabliczki mnożenia, którymi ozdobili schody szkolne.
W dniu akcji wybrani egzaminatorzy chodząc po szkole egzaminowali dorosłych pod hasłem „Młodzi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, a chętni uczniowie zdawali egzamin, aby otrzymać certyfikat i piątkę z matematyki.

29 września 2021 r. klasy I-IV i klasy autystyczne świętowały Dzień Jabłka. Uczniowie wysłuchali opowiadania E. Szelburg Zarembiny „O jabłuszku i ogrodowym ludku”. Były zabawy i gry zręcznościowe z wykorzystaniem jabłek np.: "Kelnerzy", "Taśmociąg", "Rzuty do wiadra". Uczniowie rozwiązywali zagadki, rozmawiali o walorach odżywczych i smakowych jabłek oraz  o tym, co można przygotować z jabłek. Wszyscy uczniowie wykonali pracę plastyczną „Jabłko”. Uczniowie klasy IV- ej ZET z Panią Bożeną upiekły szarlotkę, którą zostali poczęstowani uczniowie.

Dnia 23.09.2021r. na powitanie jesieni klasy czwarte obchodziły Dzień Spadającego Liścia. Pani Agnieszka i Pani Bożenka przygotowały różnego rodzaju zabawy i zagadki, które pomogły uczniom utrwalić wiedzę dotyczącą zmian zachodzących w przyrodzie, a dokładniej zmian pór roku. Uczniowie wykonali pracę plastyczno-techniczną „Pani  Jesień” i jesienne liście  w 3D.

image001
image002
image003
image004
image005
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

Dzień Chłopaka świętowano również w klasach dla uczniów z autyzmem. W tym dniu naszych chłopców odwiedziły: Pani Dyrektor i Wicedyrektor oraz  przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego z życzeniami i słodkościami. Także dziewczynki z oddziału wręczyły swoim kolegom drobne upominki. Natomiast klasa 7A ze swoją wychowawczynią wybrała się z tej okazji do kawiarni, na małe co nie co. To był miły dzień.

 
 
dzchlnaod2001
dzchlnaod2002
dzchlnaod2004
dzchlnaoddz001
dzchlnaoddz002
dzchlnaoddz003
dzchlnaoddz004
dzchlnaoddz005
dzchlnaoddz006
dzchlnaoddz007
dzchlnaoddz008
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Dlaczego kocimiętka rośnie przy muzeum? Czy trawnik lubi być deptany? Na te i inne pytania uczniowie klas z autyzmem poznają odpowiedź podczas lekcji alternatywnych odbywających się w ogrodzie społecznym przy Muzeum Śląskim, w których w bieżącym roku szkolnym biorą udział. Oprócz tych ciekawostek zasadzą rośliny na wyznaczonej grządce i będą obserwowali ich rozwój od cebulki do kwiatu.

 

Pierwsze aktywne zajęcia mamy  już za sobą. W piątek 1 października w dobrych humorach i ciepłych promieniach słońca wyruszyliśmy na spacer do Muzeum Śląskiego. Wyposażeni w specjalistyczny sprzęt, przygotowany dla nas przez pracowników muzeum i umieszczony w pięknych, zielonych koszykach dzięki owocnej współpracy wszystkich obecnych: wyznaczyliśmy grządki, zasadziliśmy zgromadzone cebulki kwiatów a następnie obficie je podlaliśmy. Teraz pozostaje nam czekać, aż wykiełkują: tulipany, irysy, żonkile, hiacynty i inne kwiatki. Mamy nadzieję, że nasza rabatka będzie piękna i kolorowa.

Jak co roku 30 września obchodzimy święto wszystkich chłopaków! Bardzo lubimy naszych kolegów i chcemy, żeby ten dzień był dla nich jak najmilszy.
Z tej okazji klasa 2 wybrała się po raz pierwszy do kawiarni, gdzie każdy poczęstował się ciastkami i herbatą. Potem dzieci bawiły się na pobliskim placu zabaw. Dodatkowo, po powrocie na chłopców czekały drobne podarunki.
To był bardzo przyjemny dzień. 
Wszystkim Panom składamy najlepsze życzenia! 
image001
image002
image003
image004
image005
image006
image007
image008
image009
image010
image011
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11