Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wdrożenia matematyki w nastrój świąteczny poprzez udział
w konkursie „Matematyczna Bombka”.

Konkurs polegał na wykonaniu bądź ozdobieniu bombki w sposób nawiązujący do matematyki. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością
i pracowitością.

17 grudnia konkurs został rozstrzygnięty i zwycięzcami zostali:

I miejsce – Marcin B. – kl. 6

II miejsce – Kamil K. – kl. 7

III miejsce – Beata Z. – kl. 6

Wyróżnieni uczniowie:
Radosław G. – kl. 1

Paulina F. – kl. 1

Szymon H. – kl. 1

Piotr B. – kl. 1

Ksawery W. – kl. 1

Kamil U. – kl. 1

Anastazja B. – kl. 8

Aleksandra T. – kl. 8

 

image001
image002
image003
image004
image005
image006
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6

W bieżącym roku szkolnym grupa uczniów z autyzmem oraz klasa terapeutyczna uczęszcza na cykliczne zajęcia warsztatów ceramicznych w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Pod okiem p. Beaty - instruktora powstają piękne wytwory uczniów. Są to przedmioty użytkowe np. mydelniczki, jak i ozdoby. Ostatnio uczniowie wylepili w glinie anioły. Każdy z nich jest inny, wyjątkowy.

„Aniołowie układają plan

Między niebem a chmurami

W cieniu skrzydeł chronią nas

Tam gdzieś nad nami….”

 

anioly001
anioly002
anioly003
anioly004
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

Akcja społeczno - edukacyjna „Ofiarom stanu wojennego - Zapal Światło Wolności” ma już kilkuletnią historię. W tym roku przypada 40. rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Każdego roku 13 grudnia Polacy zapalają znicze w domach, urzędach i miejscach użyteczności publicznej. Świece te są symbolem pamięci o wszystkich tych, którzy stracili życie lub w inny sposób ucierpieli w wyniku stanu wojennego.

Przedsięwzięcie nawiązuje do gestu, jakim na początku lat osiemdziesiątych Polacy i inni mieszkańcy Wolnego Świata wyrażali sprzeciw wobec brutalnej polityki władz PRL.

Dlatego też społeczność Naszej Szkoły przyłączyła się do akcji poprzez zapalenie o godzinie 19:30 w oknach swoich domów symbolicznych świec, aby upamiętnić wszystkich tych, którzy stracili życie lub w inny sposób ucierpieli w wyniku wprowadzenia 13 grudnia 1981 roku stanu wojennego.

W tym roku uczniowie klas 7A i 7B wraz 925 uczestnikami z całej Polski, Belgii, Norwegii oraz Anglii brali udział w akcji Kartka z iskierkami emocji w ramach  "Międzynarodowego projektu edukacyjnego Emocja”.

Działanie uczniów polegało na przygotowaniu kartek świątecznych i drobnych upominków dla uczniów z wylosowanej szkoły biorącej udział w projekcie. Nasi uczniowie wylosowali uczniów klasy VIa ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Domnicy (województwo pomorskie).

Uczniowie z pomocą nauczycieli przygotowali kartki świąteczne wykonane różnymi technikami, drobne prezenciki oraz krótki liścik, w którym się przedstawiliśmy. Wszystko ładnie zapakowaliśmy i wysłaliśmy nad morze. Po tygodniu otrzymaliśmy paczuszkę, a w niej kartki, upominki i list z Ośrodka z Domnicy.

I tak poznaliśmy się i mamy nowych znajomych gdzieś daleko nad morzem, którym jeszcze raz życzymy wesołych i zdrowych świąt!

iskierka001
iskierka002
iskierka003
iskierka004
iskierka005
iskierka006
iskierka007
iskierka008
iskierka009
iskierka010
iskierka011
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Od września 2021 klasy 5A, 7A i 7B dla uczniów z autyzmem realizują Międzynarodowy projekt edukacyjny Emocja oraz Innowację EkoEmocje. Uczniowie z wielkim entuzjazmem podchodzą do realizacji kolejnych zadań.

Aktualnie ukończyli już moduł II "Wyobraźnia". Jednym z zadań było stworzenie drzewka wyobraźni. Święta tuż, tuż więc drzewko stało się solidną podstawą do stworzenia kalendarza adwentowego. Nic tak nie cieszy, jak możliwość konsumowania w najbliższych dniach słodkich zawartości naszych "bombek".

choinki01
choinki02
choinki03
choinki04
choinki05
choinki06
choinki07
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7

 

 

 

W dniu 19 listopada obchodziliśmy Szkolny Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Główną ideą obchodów Dnia Życzliwości było uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, iż tylko wzajemna życzliwość, tolerancja może stać się podstawą do zbudowania pokoju i pomyślnych relacji międzyludzkich na całym świecie. Uśmiech, serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko.

W naszej szkole był to dzień wyjątkowy, uczniowie przyłączyli się do tej wielkiej akcji poprzez działania mające na celu integrowanie społeczności klasowej i szkolnej, przejawianie oznak życzliwości, akceptacji, dobroci i koleżeństwa. Na dobry początek każdy otrzymał emotkę - „uśmiechniętą buźkę”, która przez cały dzień przypominała, że mamy być uprzejmi w stosunku do siebie. Na korytarzach dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości.

Aby przybliżyć naszym uczniom ideę bycia życzliwym dla drugiego człowieka podjęliśmy szereg działań. Jednym z nich było założenie Skrzynki Życzliwości, za której pośrednictwem uczniowie i nauczyciele mogli przesłać pozdrowienia i życzenia do wybranych osób. Powodzeniem cieszyła się także życzliwa foto ramka.

W tym dniu również został rozstrzygnięty konkurs, który odbył się w dwóch kategoriach: „Radosny Strój” oraz „Radosne Pozdrowienia”. W kategorii „Radosny Strój” zostali wyróżnieni uczniowie: - Aleksandra P. z kl. 7B AUT - Jakub W. z kl. 4B - Nadia P. z kl. 5 - Weronika K. kl. 6

oraz w kategorii „Radosne Pozdrowienia” wyróżnienie otrzymała klasa 8.

Dopełnieniem podjętych z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień działań była dekoracja na szkolnych korytarzach przybliżająca tematykę życzliwości, aforyzmy, cechy osoby życzliwej.

Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie.

Bądźmy życzliwi na co dzień!!!

 

Dzisiaj w szkole panowała bardzo radosna atmosfera. Uczniowie i nauczyciele ubrani w mikołajkowe stroje i wyposażeni w świąteczne dodatki witali Świętego Mikołaja.

Wraz ze swoimi pomocnikami Mikołaj odwiedził każdą klasę. Rozdawał najmłodszym drobne upominki a nieco starsi mogli sami wylosować swój podarunek. Każdy upominek wywołał uśmiech dużych i małych uczestników zabawy.

Nasz Gość odwiedził każdy zakątek szkoły, przywitał się z uczniem uczącym się zdalnie i zajrzał do gabinetu Pani Dyrektor, która była bardzo zajęta.

Zanim Mikołaj opuścił szkolne mury i wyruszył w dalszą podróż każdy miał możliwość zrobić sobie z Nim zdjęcie.

Mamy nadzieję, że dobrze się u nas bawił i ponownie spotkamy się z Nim za rok.

 

Uczniowie klas dla uczniów z autyzmem obchodzili radośnie Święto Szkoły. W tym roku połączyliśmy je z Andrzejkami. Pod kierunkiem nauczycieli uczniowie wykonali plakat andrzejkowy oraz ciasteczka z wróżbami. Wspólna zabawa zakończyła się degustacją ciasteczek i odczytywaniem wróżb.

andrz_oddz001
andrz_oddz002
andrz_oddz003
andrz_oddz004
andrz_oddz005
andrz_oddz006
andrz_oddz007
andrz_oddz008
andrz_oddz009
andrz_oddz010
andrz_oddz011
andrz_oddz012
andrz_oddz013
andrz_oddz014
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14