W dniu 01.06 2021 r. w naszej szkole na sali gimnastycznej odbyła się sportowa impreza pod nazwą Dzień Dziecka - Dniem Sportu. W imprezie wzięli udział uczniowie z wszystkich klas naszej szkoły.
Dzieci startowały w różnych konkurencjach sprawnościowych na ośmiu stacjach. W  poszczególnych  konkurencjach uczniowie musieli  wykazać się takimi umiejętnościami i zdolnościami motorycznymi  jak szybkość, zwinność, dokładność, skoczność oraz celność i precyzja. Uczniowie na każdej stacji zdobywali punkty, które po podliczeniu składały się na wynik indywidualny. Dzięki temu można było wyłonić  najsprawniejszego zawodnika w klasie. W zawodach wzięło udział około 60 osób. Po ukończeniu rywalizacji wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali drobny upominek oraz słodką przekąskę. Podsumowując impreza bardzo podobała się naszym uczniom, którzy bawili się i rywalizowali z uśmiechem na ustach starając się wypaść jak najlepiej. Wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w organizację imprezy serdecznie dziękuję.  

image001
image002
image003
image004
image005
image006
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6
 

W sobotę 15. maja nasi uczniowie przystąpili do I Komunii Świętej. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyli im ich najbliżsi: rodzice, dziadkowie i inni członkowie rodziny. Uśmiech naszych wspaniałych uczniów na zakończenie uroczystości był największym potwierdzeniem ważności tego dnia.

image001
image002
Previous Next Play Pause
1 2

We wtorek 18. maja uczniowie naszej szkoły przyjęli sakrament bierzmowania. Szafarzem tego sakramentu był arcybiskup Wiktor Skworc. Uroczystość odbyła się w kościele pw. Piotra i Pawła w Katowicach.

Od maja bieżącego roku szkolnego w naszej placówce jest realizowana kolejna innowacja pedagogiczna pt.” To potrafię, tego się uczę.  Filmiki z zajęć lekcyjnych jako forma informowania rodziców o postępach i ewentualnych problemach ich dzieci oraz jako próba kontynuowania oddziaływań edukacyjno – terapeutycznych w domu rodzinnym uczniów”. Program będzie realizowany przez nauczycielkę – wychowawczynię klasy łączonej 1A i 2A dla uczniów z autyzmem oraz niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym lub znacznym, z możliwością włączenia w kolejnym roku szkolnym pozostałych nauczycieli pracujących z objętą innowacją grupą uczniów.

Pomysł na proponowaną innowację zrodził się z chwilą wprowadzenia w szkołach obostrzeń między innymi w kontaktach międzyludzkich z powodu pandemii Covid – 19. Rodzice uczniów nie mogli uczestniczyć w zajęciach otwartych, a zebrania  rodziców z nauczycielami musiały zostać ograniczone. Uczniowie klasy łączonej objęci innowacją to chłopiec, który jest uczniem naszej placówki drugi rok - klasa 2A, a drugi to chłopiec klasy 1A, który przeniósł się do naszej placówki pod koniec lutego bieżącego roku szkolnego, a więc jest nowym uczniem. Nowi uczniowie, to również nowi ich Rodzice, z którymi nauczyciele chcą nawiązać jak najlepszą relację. Trudno te relacje kształtować, jeśli rodzice nie do końca wiedzą jak w nowej szkole ich dzieci się czują, jak uczą się. Sytuacja ta jest dla nich nowa i wiąże się z wkroczeniem w nowe nieznane środowisko.

Jako autorka innowacji mam nadzieję, że ta forma kontaktu z rodzicami pomoże w wyjaśnieniu i zobrazowaniu podejmowanych działań edukacyjno – terapeutycznych w naszej szkole.

innowacja2A001
Previous Next Play Pause
1

Nasza szkoła już po raz kolejny organizowała Konkurs Ewangeliczny dla Szkół Specjalnych. W tym roku ze względów epidemiologicznych miał on formę konkursu plastycznego pod tytułem Zmartwychwstanie oczami dziecka. 

Wyniki konkursu: 

I miejsce 

Paulina Hulbój z SOSW z Dąbrowy Górniczej 

II miejsce 

Bartosz Planicki SPS nr 7 Katowice 

III miejsce 

Natalia Gajda SOSW z Dąbrowy Górniczej 

Wyróżnienie otrzymują następujący uczniowie: 

  • Ksawier Bystrek SOSW z Dąbrowy Górniczej 
  • Amelia Wilk SOSW z Dąbrowy Górniczej 
  • Cyprian Janus SOSW z Dąbrowy Górniczej 
ewangeliczny001
ewangeliczny002
ewangeliczny003
ewangeliczny004
ewangeliczny005
ewangeliczny006
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom

W piątek 21 maja 2021 roku odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski pod tytułem "Idziemy do ZOO". 

Uczniowie recytowali różne wiersze o zwierzętach. Dzieci pięknie nauczyły się ich na pamięć i mówiły z wielkim przejęciem. Wszyscy bardzo ładnie się prezentowali, młodsi uczniowie dodatkowo przebrali się. Konkurs był wyjątkowy, ponieważ z powodu trudnej sytuacji epidemiologicznej był przesunięty aż o 2 miesiące, a dzieci wciąż pamiętały swoje wersy. Jesteśmy z nich bardzo dumni! Choć wybór nie był prosty, wyłoniliśmy zwycięzców. 
W kategorii klas młodszych zajęli:
I miejsce:Julia Troska i Igor Sojka z klasy 1oraz Oliwia Krzak z klasy 3b.
II miejsce zajęła Weronika Maleńska z klasy 3a.
Pozostali uczniowie zostali wyróżnieni.
W kategorii klas starszych:
I miejsce Beata Zach z klasy 5
II miejsce Sebastian Giernalczyk z klasy 4 oraz Marcin Bubel z klasy 5
III miejsce Weronika Krupa z klasy 5.
Nagrodę Specjalną otrzymali uczniowie klasy 7: Roksana Tomala, Martyna Petridis i Adrian Kuliński.
 
Tu również postanowiliśmy wyróżnić pozostałych uczniów. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
 
 
 
 
image001
image002
image003
image004
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

Warsztaty ceramiki w Pałacu Młodzieży w Katowicach, to zajęcia w których uczestniczy co roku kilkunastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły. Są to uczniowie klas autystycznych oraz klasy trzecie  szkoły podstawowej. W tym roku, z powodu pandemii covid - 19 odbywały się one stacjonarnie lub zdalnie. 13 maja mogliśmy odwiedzić Pałac Młodzieży i lepić w glinie pod fachowym okiem instruktora – P. Beaty Będkowskiej. Tym razem młodzi „rzeźbiarze” wykonywali użytkowy przedmiot, czyli łyżkę – ociekacz. Uczniowie toczyli z gliny wałki, kulki, które później zacierali, kleili tzw. „błotkiem. W czerwcu planowane są ostatnie w tym roku warsztaty ceramiki, na których uczniowie pomalują swoje wytwory.

Dzień Mamy to dzień wyjątkowy. Nasi uczniowie wiedzą, że na mamę zawsze mogą liczyć. Mama to niezwykła kobieta, która codziennie walczy z przeciwnościami losu, o jak najlepszy byt dla swojego dziecka. Mama kocha bezwarunkowo. Jest cierpliwa, wyrozumiała. Zawsze i wszędzie dziecko jest dla niej najważniejsze.

Co można dać mamie? Może jedno serce, które mamy. A co w tym sercu? Na pewno bezgraniczna miłość…a może i jakaś róża się znajdzie.

Drogie mamy w Dniu Waszego Święta - w stroju galowym Wasze dzieci stają przed Wami i mówią w możliwy dla siebie sposób „Kocham”.

image002
image003
image004
image005
image006
image007
image008
image009
image010
image011
image012
image013
image014
image015
image016
image017
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Wiosna nareszcie  przyszła i mamy nadzieję, że zagościła u nas na dobre! My, jeśli tylko możemy korzystamy z jej uroków i integrujemy się na świeżym powietrzu. Chodzimy na spacery, na których podziwiamy drzewa w pełnym rozkwicie, robimy wianki z kwiatów, a także oglądamy malutkie zwierzątka, które dopiero poznają świat. Ostatnio była to mama kaczka z aż dziewięcioma młodymi.

image001
image002
image003
image004
image005
image006
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6