Czerwiec to chyba najbardziej wyczekiwany miesiąc w roku szkolnym. W naszej szkole rozpoczął się świętowaniem z okazji Dnia Dziecka. Najpierw uczciliśmy ten dzień w klasie, na słodko i lodowo. Potem wyszliśmy w deszczowy dzień na spektakl z uczniami z oddziału. To było coś, deszcz, tramwaj, autobus i spacer lubimy takie wyprawy. Spektakl był śmieszny, więc bawiliśmy się znakomicie. Na zakończenie imprezowania uczestniczyliśmy w szkolnym Dniu Dziecka z wolontariuszami. Było kolorowo, koralikowo i smacznie!

Oczywiście nie obyło się bez nauki. Uczyliśmy się, owszem, ale nauka przeplatana była wyjściami na długie spacery. Musieliśmy zobaczyć nową fontannę na dziedzińcu Pałacu Młodzieży. Często też odwiedzaliśmy lodziarnię. Pani z lodziarni poczęstowała nas z okazji naszego święta pysznymi bezami. Dziękujemy! Zawitaliśmy w nowym słodkim miejscu na mapie Katowic. Byliśmy u Pana Precla na słodkich precelkach. Nie, to były gigantyczne precle! Cudowne!

Ostatni tydzień szkoły przepełniony był porządkowaniem, układaniem i pakowaniem oraz przypominaniem, jak bezpiecznie spędzić wakacyjny, wolny czas.

I w końcu nadszedł, ostatni dzień szkoły i początek wakacji.

Życzymy wszystkim wesołych, ciekawych i bezpiecznych wakacji!

Do zobaczenia w kolejnym roku szkolnym!

14 czerwca 2024 r. reprezentanci 4 szkół zmierzyli się po raz kolejny w zadaniach konkursowych „Złotej Synapsy”

Rywalizacja była wyrównana i do ostatniej chwili ostateczny wynik konkursu był niespodzianką.

Wśród zadań konkursowych znalazły się min. wyszukiwanie różnic pomiędzy ilustracjami, rysowanie w lustrzanym odbiciu, czytanie, pisanie. Był też niespodziewany element humorystyczny. Wszyscy świetnie się bawiliśmy podczas realizacji zadania typu kalambury. Patrycja naśladowała kangura, Bartek robota, Dawid kaczkę, a Kacper królika.

Po zmaganiach konkursowych wyłoniliśmy zwycięzcę. Najwyższą ilość punktów uzyskała Patrycja, reprezentantka Sosnowca.

Drugie miejsce zajął Kacper z Katowic- Ligoty, trzecie przypadło Bartkowi z Mysłowic.

Na czwartym miejscu uplasował się Dawid, uczeń naszej szkoły.

Spotkanie konkursowe przebiegło w miłej, przyjaznej atmosferze.

Mieliśmy także czas na słodki poczęstunek i rozmowę. „Złota Synapsa” od kilku lat stała się także okazją do zawarcia nowych znajomości i wymiany doświadczeń.

Uczestnikom dziękujemy za przybycie i gratulujemy.

Zapraszamy za rok!

Wszystkim sponsorom zarówno nagród, jak i poczęstunku serdecznie dziękujemy.

 

Dnia 4 czerwca 2024 r uczniowie klas autystycznych wraz z opiekunami wybrali się do Miejskiego Domu Kultury Katowice Bogucice Zawodzie na spektakl muzyczny „Pirlipatka, czyli poszukiwania prawdziwej księżniczki”. Przedstawienie przygotowali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 39 im. Jana Pawła II Specjalnej w Katowicach. Wytrwałe poszukiwania prawdziwej księżniczki kończą się sukcesem. Książę znajduje idealną kandydatkę na żonę.

Gra aktorów i towarzysząca jej muzyka oraz świetne układy choreograficzne wywołały ogromny entuzjazm wśród naszych uczniów.

Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie i liczymy na kolejne w przyszłym roku.

4.06.2024 r. odbył się konkurs matematyczny o tytuł „Mistrza Rachunków 2023/2024”. Celem konkursu było doskonalenie i popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów, mobilizowanie ich do samodzielnej i wytrwałej pracy oraz sprawdzenie umiejętności szybkiego rachunku. Uczniowie wykazali się umiejętnością pamięciowego liczenia, sprawdzili poziom swoich umiejętności i porównali go z umiejętnościami swoich kolegów i koleżanek. Uczestnicy  w ciągu 20 minut rozwiązywali zestaw 20 zadań rachunkowych. Cały ten czas pracowali z dużym zaangażowaniem, wykazując się  umiejętnością szybkiego  i poprawnego liczenia.

Mistrzem rachunków klasy czwartej został Nicolas D.
Mistrzem rachunków klasy szóstej została Wioletta S.
Mistrzem rachunków klasy siódmej została Joanna G.
Mistrzem rachunków klasy ósmej zostali ex aequo: Bohdan P. i Marcin B.

TYTUŁ „MISTRZA RACHUNKÓW 2023/2024” otrzymał : BOHDAN P.

Gratuluję zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu!

W dniu 07.06.2024 roku reprezentacja naszej szkoły po raz pierwszy  wzięła udział w imprezie integracyjnej o charakterze sportowo rekreacyjnym pt. „Pomarańczowa siła 2024”. Impreza zorganizowana była przez Zespół Szkolno Przedszkolny dla Osób Niesłyszących i Słabo Słyszących w Katowicach.

Po uroczystym powitaniu zawodnicy rozpoczęli rozgrzewkę w rytmie muzyki wykonując układ taneczny. Następnie uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy sportowe: koszykarze, piłkarze i grupę taneczną. Chłopcy rozegrali mini turniej piłki nożnej w  którym po bardzo emocjonujących meczach rozgrywanych systemem „każdy z każdym” zajęli drugie miejsce. Pomimo że byliśmy najmłodszą ekipą na turnieju walczyliśmy jak równy z równym. Nasza gra była bardzo widowiskowa, a zagrania i bramki były bardzo efektowne. Dziewczyny w tym czasie przebywały na sali gimnastycznej, gdzie uczestniczyły w zajęciach aerobiku i aerobiku na stepach. Cała impreza przebiegała w bardzo przyjaznej atmosferze, zgodnie z duchem rywalizacji „Fair play”. W imprezie udział wzięły reprezentacje trzech szkół: ZSP dla Osób Niesłyszących i Słabo Słyszących w Katowicach, X LO im. I. Paderewskiego w Katowicach oraz SP nr7 S w Katowicach. Naszą szkołę reprezentowali: Marcin B, Dawid K, Dominik M, Patryk M, Adam M, Artur C, Patryk G – H oraz Natalia K, Justyna Ch, Zuzanna G, Joanna G, Laura M, Oliwia K.

Wielkie gratulacje dla naszej reprezentacji za wysokie drugie miejsce oraz podziękowania za godne reprezentowanie naszej szkoły na zawodach międzyszkolnych.

Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciele wychowania fizycznego.

 

W nawiązaniu do obchodów majowych Dni Literatury, w szkole odbył się konkurs literacko -plastyczny. Jego celem było nie tylko kształtowanie wrażliwości artystycznej, ekspresji twórczej ale również przypomnienie, że litery powinny być kształtne, staranne a sztuka ich pięknego pisania to kaligrafia.

Tytułowy Pan Literka, to postać, w której stworzeniu młodzi plastycy byli ograniczeni tylko swoją wyobraźnią. Prace plastyczne zgodne z tytułem konkursu, mogły być wykonane w dowolnej technice plastycznej.    

Oto laureaci wybrani przez Jury konkursowe:

I miejsce:  Michalina Nowak

II miejsce:  Remigiusz Juraszczyk

III miejsce:  Jakub Piwczyk

Wyróżnienie  otrzymał Artur Cimoch oraz klas 3a

Dyplomy i nagrody jutro trafią do laureatów.

 

 

W tym roku szkolnym również otrzymaliśmy certyfikat, będący podsumowaniem całorocznej   realizacji projektu. Zadania projektowe mogli zrealizować uczniowie różnych klas, toteż dzięki  udziałowi w  projekcie „Wirtualne podróże” uczniowie z 3b oraz klas 6-8  zdobyli sporą wiedzę. Niejako przy okazji bawiąc się i współpracując w zespole. Nauczyli się   naprawdę sporo. Wszystkie zadania proponowane przez Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Wirtualne podróże” były określone tylko ramowo. My mogliśmy wybierać sami, który region naszego globu chcemy odwiedzić i w jaki sposób to wykonać. Uczniowie zdobywali nową wiedzę i umiejętności w zakresie samodzielnego poszukiwania informacji na określony temat. Zapoznawali się geograficznymi ciekawostkami. Praca nad realizacją zadań projektowych stanowiła skuteczną metodę rozbudzania ciekawości poznawczej.Pewnie wiele ze zdobytej wiedzy przyda nam się podczas letniej kanikuły.