W sobotę 15. maja nasi uczniowie przystąpili do I Komunii Świętej. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyli im ich najbliżsi: rodzice, dziadkowie i inni członkowie rodziny. Uśmiech naszych wspaniałych uczniów na zakończenie uroczystości był największym potwierdzeniem ważności tego dnia.

image001
image002
Previous Next Play Pause
1 2

We wtorek 18. maja uczniowie naszej szkoły przyjęli sakrament bierzmowania. Szafarzem tego sakramentu był arcybiskup Wiktor Skworc. Uroczystość odbyła się w kościele pw. Piotra i Pawła w Katowicach.

Od maja bieżącego roku szkolnego w naszej placówce jest realizowana kolejna innowacja pedagogiczna pt.” To potrafię, tego się uczę.  Filmiki z zajęć lekcyjnych jako forma informowania rodziców o postępach i ewentualnych problemach ich dzieci oraz jako próba kontynuowania oddziaływań edukacyjno – terapeutycznych w domu rodzinnym uczniów”. Program będzie realizowany przez nauczycielkę – wychowawczynię klasy łączonej 1A i 2A dla uczniów z autyzmem oraz niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym lub znacznym, z możliwością włączenia w kolejnym roku szkolnym pozostałych nauczycieli pracujących z objętą innowacją grupą uczniów.

Pomysł na proponowaną innowację zrodził się z chwilą wprowadzenia w szkołach obostrzeń między innymi w kontaktach międzyludzkich z powodu pandemii Covid – 19. Rodzice uczniów nie mogli uczestniczyć w zajęciach otwartych, a zebrania  rodziców z nauczycielami musiały zostać ograniczone. Uczniowie klasy łączonej objęci innowacją to chłopiec, który jest uczniem naszej placówki drugi rok - klasa 2A, a drugi to chłopiec klasy 1A, który przeniósł się do naszej placówki pod koniec lutego bieżącego roku szkolnego, a więc jest nowym uczniem. Nowi uczniowie, to również nowi ich Rodzice, z którymi nauczyciele chcą nawiązać jak najlepszą relację. Trudno te relacje kształtować, jeśli rodzice nie do końca wiedzą jak w nowej szkole ich dzieci się czują, jak uczą się. Sytuacja ta jest dla nich nowa i wiąże się z wkroczeniem w nowe nieznane środowisko.

Jako autorka innowacji mam nadzieję, że ta forma kontaktu z rodzicami pomoże w wyjaśnieniu i zobrazowaniu podejmowanych działań edukacyjno – terapeutycznych w naszej szkole.

innowacja2A001
Previous Next Play Pause
1

Nasza szkoła już po raz kolejny organizowała Konkurs Ewangeliczny dla Szkół Specjalnych. W tym roku ze względów epidemiologicznych miał on formę konkursu plastycznego pod tytułem Zmartwychwstanie oczami dziecka. 

Wyniki konkursu: 

I miejsce 

Paulina Hulbój z SOSW z Dąbrowy Górniczej 

II miejsce 

Bartosz Planicki SPS nr 7 Katowice 

III miejsce 

Natalia Gajda SOSW z Dąbrowy Górniczej 

Wyróżnienie otrzymują następujący uczniowie: 

  • Ksawier Bystrek SOSW z Dąbrowy Górniczej 
  • Amelia Wilk SOSW z Dąbrowy Górniczej 
  • Cyprian Janus SOSW z Dąbrowy Górniczej 
ewangeliczny001
ewangeliczny002
ewangeliczny003
ewangeliczny004
ewangeliczny005
ewangeliczny006
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom

W piątek 21 maja 2021 roku odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski pod tytułem "Idziemy do ZOO". 

Uczniowie recytowali różne wiersze o zwierzętach. Dzieci pięknie nauczyły się ich na pamięć i mówiły z wielkim przejęciem. Wszyscy bardzo ładnie się prezentowali, młodsi uczniowie dodatkowo przebrali się. Konkurs był wyjątkowy, ponieważ z powodu trudnej sytuacji epidemiologicznej był przesunięty aż o 2 miesiące, a dzieci wciąż pamiętały swoje wersy. Jesteśmy z nich bardzo dumni! Choć wybór nie był prosty, wyłoniliśmy zwycięzców. 
W kategorii klas młodszych zajęli:
I miejsce:Julia Troska i Igor Sojka z klasy 1oraz Oliwia Krzak z klasy 3b.
II miejsce zajęła Weronika Maleńska z klasy 3a.
Pozostali uczniowie zostali wyróżnieni.
W kategorii klas starszych:
I miejsce Beata Zach z klasy 5
II miejsce Sebastian Giernalczyk z klasy 4 oraz Marcin Bubel z klasy 5
III miejsce Weronika Krupa z klasy 5.
Nagrodę Specjalną otrzymali uczniowie klasy 7: Roksana Tomala, Martyna Petridis i Adrian Kuliński.
 
Tu również postanowiliśmy wyróżnić pozostałych uczniów. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
 
 
 
 

Dzień Mamy to dzień wyjątkowy. Nasi uczniowie wiedzą, że na mamę zawsze mogą liczyć. Mama to niezwykła kobieta, która codziennie walczy z przeciwnościami losu, o jak najlepszy byt dla swojego dziecka. Mama kocha bezwarunkowo. Jest cierpliwa, wyrozumiała. Zawsze i wszędzie dziecko jest dla niej najważniejsze.

Co można dać mamie? Może jedno serce, które mamy. A co w tym sercu? Na pewno bezgraniczna miłość…a może i jakaś róża się znajdzie.

Drogie mamy w Dniu Waszego Święta - w stroju galowym Wasze dzieci stają przed Wami i mówią w możliwy dla siebie sposób „Kocham”.

image002
image003
image004
image005
image006
image007
image008
image009
image010
image011
image012
image013
image014
image015
image016
image017
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Wiosna nareszcie  przyszła i mamy nadzieję, że zagościła u nas na dobre! My, jeśli tylko możemy korzystamy z jej uroków i integrujemy się na świeżym powietrzu. Chodzimy na spacery, na których podziwiamy drzewa w pełnym rozkwicie, robimy wianki z kwiatów, a także oglądamy malutkie zwierzątka, które dopiero poznają świat. Ostatnio była to mama kaczka z aż dziewięcioma młodymi.

image001
image002
image003
image004
image005
image006
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6
image001
image002
image003
image004
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

Warsztaty ceramiki w Pałacu Młodzieży w Katowicach, to zajęcia w których uczestniczy co roku kilkunastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły. Są to uczniowie klas autystycznych oraz klasy trzecie  szkoły podstawowej. W tym roku, z powodu pandemii covid - 19 odbywały się one stacjonarnie lub zdalnie. 13 maja mogliśmy odwiedzić Pałac Młodzieży i lepić w glinie pod fachowym okiem instruktora – P. Beaty Będkowskiej. Tym razem młodzi „rzeźbiarze” wykonywali użytkowy przedmiot, czyli łyżkę – ociekacz. Uczniowie toczyli z gliny wałki, kulki, które później zacierali, kleili tzw. „błotkiem. W czerwcu planowane są ostatnie w tym roku warsztaty ceramiki, na których uczniowie pomalują swoje wytwory.

Dziś, 19 kwietnia przypada 78 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Symbolem pamięci tego wydarzenia z wiosny 1943 roku jest żonkil, a to dlatego, że ostatni przywódca zrywu Marek Edelman w każdą rocznicę składał bukiet żółtych kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Getta. Aby upamiętnić ofiary tego wydarzenia Nasza Szkoła włączyła się w akcję społeczno-edukacyjną "Żonkile" organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, która ma na celu zachowanie pamięci o tym wydarzeniu. W tym roku organizatorzy chcą upamiętnić nie tylko wybuch powstania, ale również podkreślić rolę, jaką odegrały w nim kobiety.