Uczniowie najstarszej klasy pod czujnym okiem wychowawczyni, jak również pań Karoliny i Grażyny przygotowali drobne upominki dla wszystkich nauczycieli naszej szkoły. W tajemniczych, własnoręcznie uszytych woreczkach, każdy pedagog znalazł prezent – niezbędnik nauczyciela dyżurującego. W skład tego wyjątkowego prezentu wchodził :

ołówek – przedmiot potrzebny do zapisywania złotych myśli,

wiersz – utwór pokrzepiający duszę przez wszystkie dni roku szkolnego oraz

cukierek – symbol słodyczy uczniowskich uśmiechów.

Życzymy wszystkim nauczycielom, aby ten niezbędnik był zawsze pełny.

image001
image002
image003
image004
Previous Next Play Pause
1 2 3 4
W dniu 11października 2021roku reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Turnieju Piłki Nożnej, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 39 im. Jana Pawła II w Katowicach. Turniej rozgrywany był na obiektach Klubu Sportowego Hetman w Katowicach na Dąbrówce Małej

Zawody rozpoczęły się uroczystym powitaniem organizatora. Omówione zostały podstawowe zasady i przepisy gry. Następnie odbyło się losowanie po czym drużyny poszczególnych szkół rozpoczęły rywalizację. Mecze trwały 2x10 minut a grano systemem każdy z każdym.

Nasza reprezentacja rozegrała bardzo dobre zawody. Każdy zawodnik zdobył w turnieju gola , a nasz bramkarz obronił rzut karny. Podsumowując reprezentacja  naszej szkoły zajęła drugie miejsce przegrywając tylko jeden mecz. Na zakończenie organizator podsumował zawody, a każda szkoła otrzymała statuetkę oraz dyplom uznania

image001
image002
image003
image004
image005
image006
image007
image008
image009
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Uśmiech ma ogromną moc!

Uśmiech jest tak ważny, że doczekał się swojego święta. W naszej szkole Światowy Dzień Uśmiechu obchodziliśmy 5 października. Pamiętajmy, że uśmiech ma pozytywny wpływ na nasz organizm!

Uśmiechajmy się szeroko cały rok!

Chwalimy się!

7 października 2021r. uczniowie Naszej Szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w Międzynarodowym Konkursie „Co wiesz o Unii Europejskiej“, który odbył się w Základní škole Kpt. Vajdy 1a v Ostravě-Zábřehu w ramach 29. rocznicy Europejskich Dni Niepełnosprawności, pod opieką Asocjacji Trigon a wsparciu finansowym Urzędu Miasta Ostrawy. W konkursie uczestniczyły kraje z Polski, Słowacji i Czeskiej Republiki.

 

Konkurs składał z dwóch części:

  • część plastyczna – Woda, to życie,
  • test wiedzy – Woda wokół nas.

Nasi uczniowie znaleźli się w zaszczytnym gronie wyróżnionych.

 

Konkurs_w_Ostrawie_1
Konkurs_w_Ostrawie_2
Konkurs_w_Ostrawie_3
Previous Next Play Pause
1 2 3

 

Justyna Dysy, Monika Jaskulska

Październik jest miesiącem komunikacji alternatywnej. Nasi uczniowie w ten właśnie sposób składają dziś życzenia swoim nauczycielom z okazji ich święta.

dznauaut001
dznauaut002
dznauaut003
dznauaut004
dznauaut005
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

Rok szkolny rozpoczęliśmy już miesiąc temu, ale nadal wspominamy udział w wystawie
„O Biblii i nie tylko w autobusie”. Wejście w świat historii druku i papieru umożliwił nam Bibliobus, który na początku września zawitał w Katowicach. Ciekawostką była ręczna prasa drukarska. Przez chwilę mogliśmy przenieś się w czasie i wydrukować swoje imiona oraz fragment z Pisma Świętego.

W naszej szkole pilnie się uczymy. Nie tylko korzystamy z zeszytów i książek. Jednym ze sposobów na zapamiętanie tego wszystkiego jest śpiewanie piosenek. W tym roku chcemy przejść „Przez rok liturgiczny z piosenką”. We wrześniu tworzyliśmy śpiewniki i uczyliśmy się pierwszych piosenek.
Sprawiło nam to wiele radości. Już nie potrafimy doczekać się co przyniesie październik.

5 października 2021 wybraliśmy się na kolejną wycieczkę w ramach realizacji Innowacji „Parki i ogrody przez 4 pory roku”

Tym razem uczniowie klasy 7B aut. i 8 aut. poznawali park im. Gen. J. Hallera w Dąbrowie Górniczej. Park znajduje się w centrum miasta. Pamiątkowe zdjęcia wykonaliśmy także przez Pałacem Kultury i Zagłębia oraz na ławeczce Jimiego Hendrixa. Spacerując parkiem doszliśmy do Hali widowiskowo sportowej i kompleksu basenowego „Nemo”, przed którym zwiedziliśmy wesołe miasteczko z karuzelami.

Sam park okazał się interesującym miejscem wycieczki. Spacerując odkrywaliśmy nie tylko piękno przyrody. Obiekt może się poszczycić wspaniałymi placami zabaw. Uczniowie chętnie korzystali z atrakcji parku- trampolin, ścieżek sensorycznych i huśtawek. Bardzo podobał im się Ogród sensoryczny i mini arboretum „Ziemia i my”. W ogrodzie mogli min. skorzystać ze ścieżki dotykowej z pni i kamieni, sprawdzić jak pachnie mięta, zobaczyć drewniany hotel dla owadów, sprawdzić jak działa koło optyczne.

wycieczkadg001
wycieczkadg002
wycieczkadg003
wycieczkadg004
wycieczkadg005
wycieczkadg006
wycieczkadg007
wycieczkadg008
wycieczkadg009
wycieczkadg010
wycieczkadg011
wycieczkadg012
wycieczkadg013
wycieczkadg014
wycieczkadg015
wycieczkadg016
wycieczkadg017
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17