13 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ,,Pasowania na ucznia”.
Dzieci z klasy I  długo przygotowywały się do tego tak ważnego dla nich  wydarzenia. Uczyły się dzielnie tekstów wierszy i piosenek, wytrwale ćwiczyły podczas prób, a   w czasie uroczystości pokazały, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Podczas uroczystości pierwszoklasiści zdawali również swój pierwszy ważny egzamin. Celująco odpowiadali na zadawane im zagadki oraz różnorodne pytania egzaminacyjne. Zaprezentowane w programie artystycznym oraz podczas egzaminu umiejętności zostały nagrodzone gromkimi brawami ze strony przybyłych na uroczystość rodziców , nauczycieli oraz całej społeczności szkolnej.
Najważniejszą częścią uroczystości było ślubowanie oraz pasowanie uczniów wielkim ołówkiem przez panią Dyrektor Małgorzatę Gondek. Pierwszaki przyrzekały być dobrymi  i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Obiecali być dobrymi kolegami, godnie reprezentować dobre imię naszej szkoły, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie przez panią dyrektor oraz wychowawczynię kl. I pamiątkowych dyplomów oraz drobnych upominków przygotowanych przez starszych kolegów, uczniów klasy szóstej.
To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy wielu sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

image001
image002
image003
image004
image005
image006
image007
image008
image009
image010
image011
image012
image013
image014
image015
image016
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 13 października 2021 roku, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, na której zgromadziła się cała społeczność szkolna. Spotkaliśmy się, aby chociaż raz w roku podziękować wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej placówki za ich trud, serce, wszelkie rady oraz nauczanie i wychowanie młodego pokolenia.

Nasze wyjątkowe spotkanie rozpoczęliśmy od uroczystego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrali najmłodsi uczniowie wraz ze swoją wychowawczynią panią mgr Beatą Śmietaną. Po krótkim egzaminie zostali oni oficjalnie przyjęci w szeregi braci uczniowskiej.

Starsi uczniowie wyrazili swoją wdzięczność poprzez przygotowanie tańców i piosenek, także w języku angielskim. Całość akademii została uwieńczona parodią pokazu mody. Został on przygotowany przez uczniów klasy 8 pod czujnym okiem nauczycieli. Z przymrużeniem oka uczniowie pokazali najważniejsze elementy strojów nauczycielskich takich jak: miotełka do wymiatania błędów ortograficznych, siedmiomilowe buty ułatwiające naukę języka angielskiego czy kapelusz chroniący przed dziurą ozonową. Pokaz został przyjęty z wielkim entuzjazmem przez zgromadzonych widzów. Jego walorem niewątpliwie była pokaźna dawka humoru, odmienny i niekonwencjonalny charakter prezentacji strojów nauczycielskich oraz odpowiedni podkład muzyczny.

Jeszcze raz życzymy wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły wszystkiego najlepszego.

image001
image002
image003
image004
image005
image006
image007
image008
image009
image010
image011
image012
image013
image014
image015
image016
image017
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

 

Uczniowie najstarszej klasy pod czujnym okiem wychowawczyni, jak również pań Karoliny i Grażyny przygotowali drobne upominki dla wszystkich nauczycieli naszej szkoły. W tajemniczych, własnoręcznie uszytych woreczkach, każdy pedagog znalazł prezent – niezbędnik nauczyciela dyżurującego. W skład tego wyjątkowego prezentu wchodził :

ołówek – przedmiot potrzebny do zapisywania złotych myśli,

wiersz – utwór pokrzepiający duszę przez wszystkie dni roku szkolnego oraz

cukierek – symbol słodyczy uczniowskich uśmiechów.

Życzymy wszystkim nauczycielom, aby ten niezbędnik był zawsze pełny.

image001
image002
image003
image004
Previous Next Play Pause
1 2 3 4
W dniu 11października 2021roku reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Turnieju Piłki Nożnej, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 39 im. Jana Pawła II w Katowicach. Turniej rozgrywany był na obiektach Klubu Sportowego Hetman w Katowicach na Dąbrówce Małej

Zawody rozpoczęły się uroczystym powitaniem organizatora. Omówione zostały podstawowe zasady i przepisy gry. Następnie odbyło się losowanie po czym drużyny poszczególnych szkół rozpoczęły rywalizację. Mecze trwały 2x10 minut a grano systemem każdy z każdym.

Nasza reprezentacja rozegrała bardzo dobre zawody. Każdy zawodnik zdobył w turnieju gola , a nasz bramkarz obronił rzut karny. Podsumowując reprezentacja  naszej szkoły zajęła drugie miejsce przegrywając tylko jeden mecz. Na zakończenie organizator podsumował zawody, a każda szkoła otrzymała statuetkę oraz dyplom uznania

image001
image002
image003
image004
image005
image006
image007
image008
image009
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Uśmiech ma ogromną moc!

Uśmiech jest tak ważny, że doczekał się swojego święta. W naszej szkole Światowy Dzień Uśmiechu obchodziliśmy 5 października. Pamiętajmy, że uśmiech ma pozytywny wpływ na nasz organizm!

Uśmiechajmy się szeroko cały rok!

Październik jest miesiącem komunikacji alternatywnej. Nasi uczniowie w ten właśnie sposób składają dziś życzenia swoim nauczycielom z okazji ich święta.

dznauaut001
dznauaut002
dznauaut003
dznauaut004
dznauaut005
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

Chwalimy się!

7 października 2021r. uczniowie Naszej Szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w Międzynarodowym Konkursie „Co wiesz o Unii Europejskiej“, który odbył się w Základní škole Kpt. Vajdy 1a v Ostravě-Zábřehu w ramach 29. rocznicy Europejskich Dni Niepełnosprawności, pod opieką Asocjacji Trigon a wsparciu finansowym Urzędu Miasta Ostrawy. W konkursie uczestniczyły kraje z Polski, Słowacji i Czeskiej Republiki.

 

Konkurs składał z dwóch części:

  • część plastyczna – Woda, to życie,
  • test wiedzy – Woda wokół nas.

Nasi uczniowie znaleźli się w zaszczytnym gronie wyróżnionych.

 

Konkurs_w_Ostrawie_1
Konkurs_w_Ostrawie_2
Konkurs_w_Ostrawie_3
Previous Next Play Pause
1 2 3

 

Justyna Dysy, Monika Jaskulska

W naszej szkole pilnie się uczymy. Nie tylko korzystamy z zeszytów i książek. Jednym ze sposobów na zapamiętanie tego wszystkiego jest śpiewanie piosenek. W tym roku chcemy przejść „Przez rok liturgiczny z piosenką”. We wrześniu tworzyliśmy śpiewniki i uczyliśmy się pierwszych piosenek.
Sprawiło nam to wiele radości. Już nie potrafimy doczekać się co przyniesie październik.