W dniu 06.06.2024 roku reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w  XXI -szej  Wojewódzkiej Spartakiadzie Pożarniczej w Katowicach. Gospodarzem Spartakiady była Szkoła Podstawowa nr  55 z Katowic – Szopienic, a zawody zorganizowane były na otwartym boisku MOSiR w Katowicach  Szopienicach. W spartakiadzie rywalizowano na torze przeszkód,  który został przygotowany przez strażaków z PSP w Katowicach. Tor składał się z kilku elementów technicznych i wymagał od uczestników dużej sprawności fizycznej oraz precyzji jego wykonania. W rywalizacji udział wzięło 9 reprezentacji z różnych szkół i świetlic środowiskowych. Każda z drużyn  liczyła po 6 zawodników w tym 1 rezerwowy.  Po bardzo emocjonującej i zaciętej  rywalizacji uczniowie naszej szkoły po pierwszej konkurencji tzw.” Biegu sprawnościowym” zajmowali wysokie drugie miejsce tracąc do szkoły z Sosnowca 14 sekund. Druga konkurencja polegała na celnym operowaniu strumieniem wody z hydronetki na czas. W tej konkurencji nasi uczniowie Marcin i Dawid z klasy VIII okazali się bezkonkurencyjni napełniając pojemnik wodą w 22 sekundy (to chyba jest rekord spartakiady). Osiągnęli najlepszy czas i odrobili straty z pierwszej konkurencji nawiązką. W efekcie nasza szkoła zdobyła I miejsce i wygrała XXI Wojewódzką Spartakiadę Pożarniczą, 2 miejsce zajęła SP nr 30 z Sosnowca a 3 miejsce wywalczyli gospodarze SP nr 55 z Katowic. Podczas imprezy uczniowie zostali poczęstowani pyszną grochówką z kiełbaską oraz różnymi innymi słodkimi i słonymi przekąskami a także napojami. Na zakończenie imprezy nastąpiło uroczyste podsumowanie zawodów i wręczanie nagród. Za zajęcie 1 miejsca nasza reprezentacja otrzymała okazały puchar i dyplom dla naszej szkoły, natomiast uczniowie otrzymali  pamiątkowe medale oraz bardzo fajne nagrody rzeczowe. Na spartakiadzie panowała bardzo fajna i przyjazna atmosfera. Uczniowie głośno dopingowali się wzajemnie, a rywalizacja odbyła się w duchu Fair Play.

Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie: Marcin i Dawid z klasy VIII, Patryk z klasy VII, Dominik z z klasy VI, Adam i Patryk z klasy IV oraz Artur z klasy III

Dodatkowo konkursami towarzyszącym był „Konkurs Maltański” ze znajomości udzielania pierwszej pomocy w którym reprezentanci naszej szkoły Beata i Bohdan z klasy VIII zajęli IV miejsce, oraz odbył się również „Konkurs Plastyczny” o tematyce pożarniczej w którym nasza uczennica Michalina z klasy VI zdobyła wysokie 3 miejsce.

Gratulujemy naszym reprezentantom udanego występu  i  życzymy im wielu sportowych sukcesów. Ze sportowym pozdrowieniem, nauczycie wychowania fizycznego.