Uczniowie klasy 7 b aut. i klasy 8 aut., wraz z wychowawcami i pomocą nauczyciela we wrześniu odwiedzili 2 parki. Pogoda wyjątkowo dopisała. Było słonecznie i kolorowo. 7 września celem naszego spaceru był Park Śląski w Chorzowie, a 21 września Park Kościuszki w Katowicach.

Realizacja Innowacji „Przyroda wokół nas-parki i ogrody przez 4 pory roku” początkowo zaplanowana była na rok szkolny 2019- 2020. Niestety nasze plany musiały ulec modyfikacji, podyktowanej potrzebą dostosowania się do wymogów związanych z pandemią Covid 19.

Mamy nadzieję, że w tym roku szkolnym uda nam się osiągnąć zamierzone cele.

Do parków dojechaliśmy tramwajem, dzięki czemu nasi uczniowie nabywali umiejętności prawidłowego zachowania się w środkach komunikacji miejskiej.

7 września podczas wycieczki uczniowie mogli już obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie późnym latem.

Wycieczka 21.09 była przygotowaniem do Dnia Spadającego Liścia. Podczas spaceru zebraliśmy jednak nie tylko liście. Udało się przywieźć także inne przyrodnicze okazy, które wykorzystaliśmy do wykonania prac plastycznych. Uczeń klasy 8 aut. Bartosz uchwycił na swojej pracy nawet rosę, która zwiastuje nadchodzącą jesień.

Podczas spacerów udało nam się zobaczyć- wiewiórki, sójki. flamingi. Niech nikogo flamingi nie dziwią, wszak w Parku Chorzowskim znajduje się Ogród Zoologiczny.

W Parku Kościuszki spotkaliśmy naszych byłych uczniów. Aktualnie absolwenci naszej szkoły uczęszczają do zaprzyjaźnionej placówki ZSZS nr 6 w Katowicach- Szkoły Przysposabiającej do pracy.

Zarówno dla Kamila i Przemka, jak i dla nas to niespodziewane spotkanie było bardzo przyjemne. Wspólnie kontynuowaliśmy spacer.

parkiiogrody002
parkiiogrody003
parkiiogrody004
parkiiogrody005
parkiiogrody006
parkiiogrody007
parkiiogrody009
parkiiogrody010
parkiiogrody011
parkiiogrody2001
parkiiogrody2003
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11