plakatsekap mini 1projekt z klasaherb rpszkoła bez przemocyszpz logo1Szoła Równych Szans

egz 8

Informacja w sprawie egzaminu ósmoklasisty.

Procedury bezpieczeństwa w związku z COVID-19

E-learning - klasy II-VIII

Pomoc

pomoc psych miniWsparcie psychologa szkolnego.

Tomatis

tomatisGabinet logopedyczny wyposażony w sprzęt do terapii metodą „Tomatisa”.

Jak przebiega trening uwagi słuchowej?

Metoda ta polega na słuchaniu dźwięków poprzez urządzenie nazwane „elektronicznym uchem”. Zmusza ono ludzkie ucho do efektywnego, aktywnego słuchania, dzięki zastosowaniu muzyki o zróżnicowanej częstotliwości. Specjalne słuchawki, podają dźwięk drogą powietrzną oraz kostną, takie oddziaływania powodują intensywną stymulację kory mózgowej, przyczyniając się do poprawy procesów uczenia się i sprzyjają rozwijaniu zachowań społecznych. Cały trening składa się codziennych dwugodzinnych sesji podzielonych na 30 minutowe seanse. Podczas trwania sesji można rozmawiać, grać w gry planszowe i logiczne, bawić się lub spać. Cały trening składa się z dwóch lub trzech etapów.