plakatsekap mini 1projekt z klasaherb rpszkoła bez przemocyszpz logo1Szoła Równych Szans

Zdalne wsparcie psychologiczne

Zdalne zapewnianie wsparcia psychologicznego w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Katowicach.

Pomoc

pomoc psych miniWsparcie psychologa szkolnego.

 

 

Osiemnastka Bartka

bart ur     Sto lat, sto lat rozbrzmiewało od rana, bo nasz uczeń obchodził osiemnaste urodziny. Był tort, życzenia oraz wspólne świętowanie przy stole i na parkiecie. Młodsi uczniowie wykorzystali okazję i w tym wyjątkowym dniu przebrali się za ulubione postacie. Całość zakończyła się tańcami przy radosnej muzyce.

Czytaj więcej...

Zajęcia z ceramiki

cer02 min     20 lutego odbyły się kolejne zajęcia ceramiki w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Grupa uczniów stale uczestniczących w tych zajęciach, pod okiem instruktora, wykonywała gliniane wielkanocne zajączki. Praca jest etapowa. Na kolejnych zajęciach wytwory uczniów będą malowane.

Czytaj więcej...

Lekcja w Muzeum Śląskim w Katowicach

muzeum20 min     Muzeum Śląskie w Katowicach oferuje niesamowitą podróż przez pięć kontynentów: Afrykę, Amerykę Południową, Amerykę Północną, Australię i Azję. Wraz z Tomkiem, bohaterem książek podróżniczych Alfreda Szklarskiego, uczniowie z autyzmem z klasy 1A, 5A oraz 7A kolejny raz mieli możliwość poznawania bogatych tradycji odległych kultur, jak również faunę i florę różnych miejsc na kuli ziemskiej.

Czytaj więcej...

Walentynki w klasach autystycznych

wal20aut min     Walentynki to świeto, które zadomowiło się w  naszej kulturze. W tym roku również nauczyciele i uczniowie klas autystycznych uczestniczyli we wspólnej zabawie. Pamiętaliśmy o czerwonym elemencie garderoby. Nasz najmłodszy uczeń Dominik wspólnie z wychowawczynią zadbał o słodki poczęstunek.

Czytaj więcej...

Innowacja... Parki i ogrody przez cztery pory roku

ilonka min     Aura w tym roku poskąpiła nam śniegu i mrozu. Jednak kalendarz wskazuje na zimę. Tak jak zaplanowaliśmy, pojechaliśmy na wycieczkę do Ogrodów Kapias. 

Czytaj więcej...

Kino Przyjazne Sensorycznie -"Gang Zwierzaków"

gang min     11 lutego 2020 uczniowie klasy II oraz klas autystycznych wraz z nauczycielami i opiekunami udali się do kina. Film „Gang zwierzaków” został wyświetlony w ramach cyklu „Kina przyjaznego sensorycznie”. Dzięki uwzględnieniu potrzeb i dostosowaniu warunków do specyficznych trudności z jakimi na co dzień borykają się uczniowie, seans stał się źródłem niezapomnianej rozrywki.

Czytaj więcej...

Kolorowe Święta 2020

kolor min    30 stycznia 2020r.w ZSZS przy ul. Rolnej w Katowicach odbył się XVI Ogólnopolski Konkurs Bożonarodzeniowy Kolorowe Święta. Aktywny udział brali w nim uczniowie klas autystycznych.

Czytaj więcej...

Kolejna wizyta w Muzeum Śląskim

min muzaut    3.01.2020 rozpoczęliśmy nowy rok, udziałem w kolejnym kulturalnym wydarzeniu w Muzeum Śląskim w Katowicach. Uczestniczyliśmy w niezwykle ciekawej lekcji muzealnej, prowadzonej przez wspaniałą Panią Beatę Grochowską. Jednym z celów takich zajęć jest terapeutyczne wykorzystanie sztuki.

Czytaj więcej...

Najważniejsze grudniowe wydarzenie

min gruaut    17 grudnia spotkaliśmy się z uczniami i ich rodzinami przy świątecznym stole. W tym roku spotkanie obejmowało warsztaty artystyczne, podczas których ozdabialiśmy sanie i worki św. Mikołaja, a także wspólne kolędowanie przy suto zastawionym stole. Smakołyki zostały częściowo przygotowane przez uczniów w szkole (ozdobne pierniczki, ciasteczka), a także dostarczone przez rodziców. Smak przepysznego sernika na długo pozostanie w naszych wspomnieniach;)

Mikołaj 2019

  min mikaut Grudzień jak zwykle obfitował w wiele ciekawych spotkań. 6 grudnia jak co roku odbyło się spotkanie Mikołajkowe. Zawsze towarzyszą nam tematyczne akcesoria- przebrania i gadżety takie jak okulary mikołajkowe, świąteczne swetry, worek i czapki. Uczniowie otrzymali słodkie upominki i torby płócienne do samodzielnego ozdobienia.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Home Autyzm Ostatnie wydarzenia