plakatsekap mini 1projekt z klasaherb rpszkoła bez przemocyszpz logo1Szoła Równych Szans

Nagroda dla Bartka

nag19 min    Bartosz Planicki, z klasy 7A dla uczniów z autyzmem, brał udział w konkursie „PLASTYCZNA INTERPRETACJA PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH” i zdobył III miejsce wśród nagrodzonych laureatów Jego praca dotyczyła interpretacji pieśni pt. Przybyli ułani pod okienko.

 

Czytaj więcej...

Symboliczny znicz

cmentarz min   W przededniu Dnia Zmarłych uczniowie klas autystycznych wraz z nauczycielami zapalili symboliczny znicz i złożyli wiązankę kwiatów na grobie Józefa Rymera pierwszego wojewody śląskiego. Wkrótce listopad i szczególne dni - Wszystkich Świętych i Zaduszek. Człowiek żyje, dopóki żyje w nas pamięć o nim. Te najbliższe dni, to dni zadumy i refleksji. Tradycyjnie, symboliczny znicz zapłonął przed tablicą pamiątkową Andrzeja Mielęckiego.

Czytaj więcej...

Pluszak dla kolegi z Afryki

afr mni    Nasza szkoła wzięła udział w akcji organizowanej przez organizację Bona Fides "100 uśmiechów na święta - podaruj uśmiech dziecku z RPA". Wraz z uczniami z klas dla dzieci z autyzmem wspólnie zanieśliśmy zebrane maskotki. Mamy nadzieję, że podarowane przez nas pluszaki rzeczywiście wywołają uśmiech na twarzach naszych kolegów mieszkających na drugiej półkuli!

Czytaj więcej...

Jesienne impresje klasy VI A

imp min    Mija kolejny miesiąc jesieni a my dalej tworzymy prace, ktore zachwycają wszystkich. Mamy wiele radości z zabaw plastycżnych i wykorzystujemy do ich wykonania wszystkie mozliwe materiały.

Czytaj więcej...

Pamiętamy o ważnej rocznicy

papiez min     17 pażdziernika uczniowie klas autystycznych zapalili znicze i złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem Św. Jana Pawła II. Okazją była kolejna rocznica wyboru Polaka Karola Wojtyły na Papieża.

Wizytówka Dominka

domi min    Mam przyjemność przedstawić mojego ucznia. To DOMINIK – uczeń klasy pierwszej. Dominik jest „małym – wielkim odkrywcą”. Lubi poznawać nowe rzeczy. Jest szybki, dlatego szybko nudzą go proponowane aktywności. Jest smakoszem warzyw i owoców. Mama Ania jest ogromnym wsparciem dla Dominika.
    W imieniu całej społeczności szkolnej witam mojego wychowanka w naszej Szkole.

Na wystawie "Przytul Polskę"

przytul min     8. 10. 2019r. – uczniowie klasy IV wraz z uczniami klas autystycznych i swoimi nauczycielami zwiedzili wystawę Przytul Polskę.

 

 

Czytaj więcej...

Koncert w Szkole Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach

koncert min     4.10. 2019r. uczniowie klas autystycznych brali udział w niecodziennym wydarzeniu. Wraz z nauczycielami udali się do Sali koncertowej ZPSM im. W. Kilara w Katowicach i wysłuchali koncertu z serii Dziecięcych Spotkań Muzycznych.

 

Czytaj więcej...

Wrześniowe prace uczniów klasy VI A

wrzepr min

      Artur i Martin z klasy VI postanowili pochwalić się swoimi pierwszymi pracami plastycznymi. Do ich wykonania wykorzystali wszystkie dostępne materiały, nic się nie zmarnowało -ścinki kolorowego papieru, stare kartony, liście...i wyszły cudeńka. Lubimy zabawy plastyczne.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Home Autyzm Ostatnie wydarzenia