plakatsekap mini 1projekt z klasaherb rpszkoła bez przemocyszpz logo1Szoła Równych Szans

Zdalne wsparcie psychologiczne

Zdalne zapewnianie wsparcia psychologicznego w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Katowicach.

Pomoc

pomoc psych miniWsparcie psychologa szkolnego.

 

 

Zawieszenie zajęć od 12 do 25 marca

Szanowni Państwo,

decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. W tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Decyzja ta wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 

W załączeniu przekazuję komunikat – proszę o uważne zapoznanie się z jego treścią i poinformowanie uczniów, rodziców i nauczycieli o zawieszeniu zajęć.  

Czytaj więcej...

Maskarada w II i III klasie

mas2 min     Jak co roku w karnawale, w piątek 21 lutego w naszej Szkole odbył się " Karnawałowy bal przebierańców”. Nauczycielki klasy II-ej i III-ej dołożyły wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy.

Czytaj więcej...

Bierzmowanie

bierz20 min     Uczniowie klasy ósmej w niedzielę 9.02.2020r. po długich przygotowaniach przyjęli z rąk bp Marka Szkudło sakrament bierzmowania w kościele Mariackim w Katowicach. W tym ważnym dniu towarzyszyli im rodzice oraz nauczyciele szkoły.

Czytaj więcej...

Klasa II szuka Pana Jezusa

kl2 minSzukamy Pana Jezusa… Uczniowie klasy drugiej udali się na poszukiwania Pana Jezusa. Wyprawa zakończyła się w pobliskim Kościele. Mogliśmy podejść i z bliska przyjrzeć się tabernakulum oraz pomodlić się przed Najświętszym Sakramentem.

Uczniowie klasy II szukają Pani Wiosny

bibl2 min"Czy to bajka, czy nie bajka,
myślcie sobie, jak tam chcecie.
A ja przecież wam powiadam:
krasnoludki są na świecie."
     Podczas zajęć bibliotecznych uczniowie drugiej klasy wraz z Koszałkiem-Opałkiem i innymi krasnoludkami Marii Konopnickiej znaleźli piękną Panią Wiosnę:)
 
 

Zawody Międzyszkolne w „Dwa Ognie”

min dwa20     W dniu 18.02.2020 roku w naszej szkole odbyły się zawody międzyszkolne w „Dwa ognie”. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje czterech szkół. Po uroczystym rozpoczęciu zawodów przez panią Dyrektor, zawodnicy zostali poinformowani o obowiązujących zasadach gry, a opiekunowie dokonali losowania kolejności rozgrywania meczów. 

Czytaj więcej...

Walentynki 2020

wal20 min    14 lutego Dzień Zakochanych zwany również Walentynkami. Jest to święto miedzynarodowe,  jego symbolem jest czerwone serce. Wszyscy zakochani w tym dniu wysyłają kartki  oraz życzenia. W Polsce Walentynki popularność uzyskały w latach 90 XX wieku. W tym roku p. Agnieszka, Beata M, Ewa i Monika postanowiły pomóc uczniom w okazywaniu sobie sympatii. Były ciastka, wspólne przygotowywanie Walentynek, oglądanie romantycznego filmu. Było .... fajnie Zobaczcie na zdjęciach.

Czytaj więcej...

IV Śląski Festiwal Nauki

nauka min     27 stycznia 2020r uczestniczyliśmy w 4. Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE. Organizatorzy zapewnili nam wiele rozmaitych atrakcji. Szczególnie interesowała nas strefa klimatu i elektromobliności, techniki i nauk ścisłych.

 

Czytaj więcej...

Czytamy lektury

pilot min    Z uczniami drugiej klasy wybraliśmy się w niesamowitą podróż z Walusiem - bohaterem książki "Pilot i ja" Adama Bahdaja. Chłopak marzył o lataniu i dzięki jego wyobraźni to marzenie się spełniło. Ktoś powie, że tylko w śnie, ale spróbujcie wyśnić sobie coś czego bardzo pragniecie...

II miejsce dla Adriana

II miejsce dla Adriana     Adrian z klasy VI SP zdobył II miejsce w Miejskim Międzyszkolnym Konkursie na List do Świętego Mikołaja w języku angielskim, którego organizatorem byłMłodzieżowy Dom Kultury  w Zespole Szkół i Placówek nr 2 w Katowicach. Uczeń zaprojektował samodzielnie całą kartkę zamieniając ją w prawdziwy płaszcz Mikołaja z paskiem i guzikami. GRATULUJEMY II MIEJSCA!!!!

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Home Aktualności