plakatsekap mini 1projekt z klasaherb rpszkoła bez przemocyszpz logo1Szoła Równych Szans

Viva Italia !

italia min  6 grudnia odwiedzili nas goście z Włoch. Irene z Sycylii i Federico z północy kraju opowiadali o swojej ojczyźnie. Uczyli nas włoskiego języka gestów i prezentowali lubiane przez wszystkich pizzę, spaghetti i lody, które wspólnie rysowaliśmy.

Dziękujemy naszym gościom

Czytaj więcej...

Święto szkoły 2019

swieto min     W piątek 29 listopada tradycyjnie przed Andrzejkami, zorganizowano Święto szkoły.  Było smacznie, poważnie, zabawnie i entuzjastycznie. Smakowaliśmy tosty na słodko, sandwicze oraz ciasto przygotowane przez uczniów klas autystycznych. Uczestniczyliśmy w pasowaniu na ucznia,  Dominika z klasy I. Sprawdzaliśmy swoją wiedzę o naszej szkole i uczniach, pisaliśmy Morsem oraz bawiliśmy się, śmialiśmy i rywalizowaliśmy. Atmosferę naszego Święta można zobaczyć na zdjęciach.

Czytaj więcej...

223,5 metra łańcucha

min lan     Zakończyła się w naszej szkole akcja charytatywna Łańcuch Dobroci organizowana przez Stowarzyszenie Pro Salute na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową. Przyłączyło się wielu uczniów i nauczycieli i udało nam się zrobić 223,5 metra łańcucha!!!

Europa da się lubić !

 ukr min     W piątek 22 listopada odwiedzili nas wolontariusze z organizacji Bona Fides. Goście z Ukrainy i Hiszpanii opowiadali o swoich krajach. Panie zapisywały nasze imiona w cyrylicy i uczyły nas tradycyjnego ukraińskiego tańca. Panowie zainteresowali nas opowiadaniem o sporcie.
Bardzo dziękujemy!

Czytaj więcej...

Wizyta w Bibliotece Śląskiej

biblsl min      Uczniowie klas IV - VIII wraz z opiekunami byli w Bibliotece Śląskiej w Katowicach. Zwiedzaliśmy czytelnie, słuchaliśmy informacji o najciekawszych miejscach w bibliotece, jej zasobach oraz najwartościowszych woluminach. Widzieliśmy jedne z najmniejszych książek świata. Jedynie nie udało się zobaczyć jak transportuje się książki z magazynu do czytelni lub wypożyczalni. Mamy powód, żeby tam wrócić.

Czytaj więcej...

Wizyta w Bibliotece w Sosnowcu

bibsc min       Uczniowie klas IV  - VIII wraz z opiekunami byli w Sosnowcu w  Bibliotece Publicznej "Zagłębiowska Mediateka". Z początku niechętni na zwiedzanie uczniowie, dość szybko przekonali się co można robić w bibliotece. Było ciekawie i zabawnie.

Czytaj więcej...

"Łańcuch dobra"

lan min        Nasza szkoła przystąpiła do II edycji Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej "Łańcuch dobra" organizowanej przez Stowarzyszenie "Pro Salute" na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową. Do akcji włączyła się większość  uczniów naszej szkoły.

Czytaj więcej...

11 listopada - Święto Niepodległości

niepodlegla mini8 listopada w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu narodowego.

Czytaj więcej...

Kolejne "Śniadanie daje moc"

moc min 

 

 

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Home Aktualności